Distribütör Güvencesi Ücretsiz Kargo Vade Farksız 3 Taksit Güvenli Alışveriş Distribütör Güvencesi Ücretsiz Kargo Vade Farksız 3 Taksit Güvenli Alışveriş Distribütör Güvencesi Ücretsiz Kargo Vade Farksız 3 Taksit Güvenli Alışveriş Distribütör Güvencesi Ücretsiz Kargo Vade Farksız 3 Taksit Güvenli Alışveriş

Kol Saati Seçmenin En İyi Yolları

Tarih: 28.10.2022 20:09
Kol Saati Seçmenin En İyi Yolları
İdeal bir kol saati kişiye göre değişmektedir. Çünkü her kişinin kendi kol büyüklüğü, tarzı ve hedefi kol saati doğrultusunda farklılık göstermektedir. Kişiler saat seçerken materyale, renge, gelenekselliğe, modernliğe ve diğer unsurlara göre tercih yaparlar. Ancak bunlara rağmen kol saatinin binlerce çeşitleri olduğu için, kullanıcılar kafa karıştırıcı durumlara girebiliyorlar. Dolayısıyla bu yazıda Erkek veya kadın kol saati seçmenin en iyi yollarını inceleyeceğiz. 

Saat Çeşitlerini Düşünmek

Saat seçerken alabileceğin farklı çeşitleri incelemek gerekir. Kol saatinin 4 farklı çeşidi vardır: analog, dijital, analog/dijital ve dokunmatik. Analog saat tarihi numaralar ve dakika kolu ile gösteren saattir. Dijital saat ise zamanı sayısal elektron halde gösterir. Analog/Dijital saat ise öncekilerin iki özelliğine de sahiptir. Yeni yapılmış dokunmatik Akıllı Saatler ise daha çok günlük iletişim ve aktivite ortamlarında talep gören saatlerdir. Dolayısıyla kişisel beğeniniz ve amaçlarınız doğrultusunda saat çeşidini seçmek ilk adımdır. 

Materyalları Tanımak

Hangi saat çeşidinin alınacağına karar verildikten sonra, saatin detaylı materyallerini seçmek gerekir. Materyaller kol saatinin iki unsurunda önemlilik arz eder. Saatin kasası ve kayışı (kemeri) materyallerini saatin tarzı, markası ve fiyatına göre değiştirmektedir. Saat kasası genellikle çelikten, gümüşten, altından, titanyumdan ve plastikten yapılmaktadır. Kemeri ise saymış olduğumuz metal materyaller dahil, kanvazdan ve deriden yapılmaktadır. Bazı kullanıcılar deriden yapılmış kemeri sever, bazıları tamamen altından yapılmış saati ve bazıları ise çelik saati sever. 

Saat Tarzı Seçimi

Kol saatinin farklı farklı tarzları vardır. İlk önce erkek ve kadın kol saatleri farkları ile ön plana çıkmaktadır. Bir sonraki adım saatin tarzı kişinin hayat tarzına ve saati nerelerde takacağına bağlıdır. Çünkü piyasada spor, iş, görüşme, resmi etkinlik, gezi ve gündelik hayat gibi alanlarda takılabilinecek saatler mevcuttur. Dolayısıyla hangi ortama sıklıkla gideceğinizi belirledikten sonra saat tarzını seçebilirsiniz. Örneğin şimdiki popüler Akıllı Saatler sporcular için çok kullanışlıdır. Resmi etkinliklerde klasik analog saatler takılır. Gezi gibi etkinliklerde ise farklı özelliklere (kompas gibi) sahip olan karmaşık saatler tercih edilebilir. 

Saat Marka Seçimi

Marka seçerken aklında bütçeni tutmak önemlidir. Bütçeyi belirlemek ve ona göre marka seçmek önemli adımlardan biridir. Çünkü binlerce marka binlerce saat çeşidini sunmaktadır. Dolayısıyla şirketlerin tarihini, saat çeşitlerini ve müşteri memnuniyet sıralamasını incelemek bu adımda yardımcı olacaktır. İnternet çağında bu bilgilere kısa bir sürede ulaşmak mümkündür. Ancak markadan önce saat tarzını ve bütçeyi belirlemek gerekir. Çünkü markaların hepsi hemen hemen ortak çeşit saatleri üretmektedir. Elbette Toms saat  modelleri öncü tasarımlarıyla en özel modelleri sizinle buluşturmaktadır.

Özellikleri Düşünmek

Kol saatini seçmenin en önemli yollarından biri ise, kişinin ihtiyaçlarına göre saatin özelliklerini değerlendirmesidir. Erkek ve kadın saatleri farklı özelliklere sahiptir. Kadın kol saatleri minimalist bir boyutta iken, erkek saatleri daha karmaşıktır ve çeşitli özelliklere sahiptir. Örneğin kompas ve ay dönümü gibi özellikler farklı alanlarda kullanılmaktadır. Günümüz Akıllı Saatleri ise kalp atışı kontrolü, adım sayımı, iletişim ve kalori yakımı gibi binlerce özelliklere sahiptir. Diğer bir özellik ise tüm saatler için geçerlidir. O da su geçirmez özelliktir. Özellikle çelik saatler su geçirmez. Resmi ortamlarda ise fazla özelliğe sahip olmayan klasik analog saatler takılabilir. 

Hareket Türlerini Öğrenmek (Saat Güç Kaynağı)

Hareket türleri saatlerin güç kaynaklarıdır. Saatler üç temel kaynağı kullanır: pil, kuvars ve mekanik. Pil hareketi pilleri tek güç kaynağı olarak kullanmasıdır. Kuvars hareketi bir pilin gücü saatin içindeki kuvars aracılığıyla gönderildiğinde çalışmaktadır.  Mekanik hareket ise, kullanıcının manuel olarak elementleri çevirmesine bağlıdır. Dolayısıyla eğer pil değiştirmek istiyorsanız pil kaynaklı saati seçebilirsiniz. Ancak devamlı pil satın almak istemiyorsanız ve tek seferde pahalı bir saat alma durumunuz varsa, mekanik çevirme saatini seçebilirsiniz.

Bileğe Uygunluk ve Rahatlık

Bahsedilen unsurları gerçekleştirdikten sonra son adıma geçilebilir. Son adım kol saatinin kolda rahat ve uygun oturmasıdır. Kolunuz için uygun saati bulmak önemlidir. İlk önce saat kemerini çelik veya deri olarak seçmek gerekir. Daha sonra kol ölçümüne göre uygun saat seçilebilir. Çünkü saat kola takıldığında fazla geniş olmaması lazım. Hem de damarları ve kan dolaşımını etkilememesi için fazla dar ve sıkı olmamalıdır. Kolunuzu indirdiğinizde hafif bir yerinden oynama oluyorsa ve size hiç acı hissini vermiyorsa, bu saat sizin için uygundur. Ancak hızlı bir şekilde yerinden oynuyorsa, saat geniş oturmuştur. Eğer hiç yerinden oynamıyorsa kolu sıkı bağlamış demektir. 

Ferro Saat markası, profesyonel teknik servisi, nitelikli iletişim, lojistik desteği ve yedek parçaların hazırlanışı, deneyimli ve eğitimli kadrodu aracılığı ile sizlere hizmet vermektedir.
Sıkça Sorulan Sorular
  1. Kol saati ne kadar sıkı oturmalıdır?
Kol saati fazla geniş ve dar olmamalıdır. Orta bir düzeyde sıkı oturmalıdır. Çünkü aşırı sıkı takılan saat kan dolaşımına ve damarlara kötü zarar verir. Aşırı genişlik ise saatin korunmasını engeller. 
  1. Kol saati nasıl seçilir?
Kol saatini seçerken bütçeye, markaya, hareket türlerine, tarza, çeşitlere, özelliklere ve uygunluğa (rahatlığa-sıkılığa) dikkat edilmelidir.
  1. Saat seçiminde en önemli unsurlardan biri hangisidir?
Saat seçiminde ‘su geçirmez’ özellik önemli bir unsurdur. Sonuç olarak, iyi bir kol saati seçmek için bahsedilen adımları uygulamak kullanıcılara faydalı olacaktır. Her kişi bütçesine ve tarzına göre diğer özellikleri seçebilir. Aksi durumda pişmanlık yaşanabilir. Hem de bu süreçlerde biraz rahat ve sakin olmak da önemlidir. Çünkü çeşitlerin fazla olması nedeniyle karar verememe durumuna düşmek psikolojik rahatsızlığa neden olmaktadır. Dolayısıyla basit düşünmek ve adımları uygulamak kısa sürede tercih yapmanıza yardımcı olacaktır.  Hem de yetkili satıcılardan almaya özen göstermek önemlidir. Bu anlamda internetten saat seçebilirsiniz. 
Yükleniyor...