Distribütör Güvencesi Ücretsiz Kargo Vade Farksız 3 Taksit Güvenli Alışveriş Distribütör Güvencesi Ücretsiz Kargo Vade Farksız 3 Taksit Güvenli Alışveriş Distribütör Güvencesi Ücretsiz Kargo Vade Farksız 3 Taksit Güvenli Alışveriş Distribütör Güvencesi Ücretsiz Kargo Vade Farksız 3 Taksit Güvenli Alışveriş

Akıllı Saat Nedir Ve Ne İşe Yarar?

Tarih: 18.11.2022 22:26
Akıllı Saat Nedir Ve Ne İşe Yarar?
Kol saatinin pozisyonu ve işlevi her geçen gün değişmektedir. Günümüz teknolojisinde kol saati sadece zamanı gösteren bir icat, giyinme tarzına ek ve statü göstergesi olmaktan çıkmaya başlamıştır. Bu ise ileri seviye teknoloji olan akıllı saatlerin icat edilmesiyle adım atılmıştır. Akıllı saatler günümüz teknolojisinin en önde gidenlerinden biridir. Sunmuş olduğu özellikleri ile internet ve iletişim dünyasında kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Birçok özelliği ile insanlara faydalı hizmetleri vermektedir. Dolayısıyla bu yazıda Ferro akıllı saatler ve ne olduğu ve ne işe yaradığıyla ilgili bilgi verilecektir. 

Akıllı Saat Nedir?

Akıllı saat, cep telefonun bazı özelliklerine ve dokunmatik ekrana sahip olan, taşınabilir bir saattir. Bileğe takılan bu cihaz bazı durumlarda cep telefonun bir uzantısıdır. Aslında kol saatine benzeyen giyilebilir bir bilgisayar cihazıdır. Bu saatin farklı marka ve modelleri mevcuttur. Böylece günlük yaşam üzerinde büyük etkisi olabilecek çok sayıda işlevi vardır. Örneğin çoğu kişi akıllı saati telefon görüşmesi, e-posta kontrolü, mesajlaşma ve sağlık takibi gibi ihtiyaçları doğrultusunda kullanır. Bı cihazın hangi alanlarda işe yaradığını öğrenmek için bazı özelliklerine bakmak gerekir. 

İletişim, Bildirimler Ve Uyarılar

Günümüz iletişim dünyasında her dakikada bildirimler ile iç içeyiz. Devamlı mesajlaşma ve haber alma ihtiyaçlarımızı karşılamakta akıllı saatlerin büyük işlevi vardır. Dolayısıyla uyarı ve bildirim özelliği saatin bağlı cihazına (akıllı telefona) gelen bildirimleri görüntülemeye ve yanıtlamaya olanak sağlayan giyilebilir özelliktedir. Bazı akıllı saatler hücresel bağlantıya sahip bağımsız cihazlar olarak çalışır. Böylece akıllı telefona ihtiyaç duymadan aramaları ve mesajları yönetmeye olanak sağlar. Başka da, herhangi bir acil durum uyarıları ile kullanıcıyı hızlı bir şekilde bilgilendirir. 

Sağlıkla İlgili İşlevi

Akıllı saatlerin icadı ile ilk kullanıma sunulan  özellik de sağlığı takip etmeye ve spor alanında etkin kullanmaya olanak sağlayan özelliğidir. Daha doğrusu Fitness özelliği kullanıcıların günlük aktivitelerini verimli bir şekilde takip etme imkanını verir. Bu seçenek adımsayar, kalp atışı hızı monitörü, uyku döngüsü monitörü, kan basıncı monitörü ve kalori yakımı gibi özellikleri sunar ve kullanıcıların sağlıklarını takip etmelerine yardımcı olur. Çünkü özellikler veri toplamaktadır ve kullanıcıların fitness hedeflerindeki ilerlemelerini kontrol altına almalarını ve yönetmelerini ileri bir seviyeye çıkarmaktadır. 
Spor alanında tüketilen kaloriyi takip etmek ve ona göre ileri planları yapmakda akıllı saatin bu özelliği son derece etkilidir. Ancak bu özellikten faydalanabilmek için bazı modeller üçüncü taraf uygulamasını indirmeyi talep edebilir. Dolayısıyla akıllı saati alırken bu seçenek göz önünde bulundurulmalıdır.

Eğlence Kolaylığı

Akıllı saatler eğlence ve etkinliklerinizi parmağınızın ucuna getirmektedir. Örneğin müzik dinlemek ve YouTube videosu izlemek gibi dijital eğlencelerinize yalnızca birkaç tık ile ulaşabilirsiniz. Yeni icat edilmiş kablosuz kulalıklar bu saate bağlanabilir özelliktedir. Dolayısıyla bahsedilen eğlenceler her zaman telefona ihtiyaç duymadan yaşanabilir. Elbette bu saatlerin küçük ekranı telefonun devasa ekran kalitesinin yerine geçemez, ancak kısacık anlar için rahatlık sağlamaktadır. Bunun dışında günlük haberleri de takip edebilirsiniz. 

Zaman Yönetimi: Hatırlatma, Alarm Saat, Zamanlayıcı

Akıllı saatleri kullanarak kendinize hatırlatıcıları gönderebilirsiniz ve alarm saatini ayarlayabilirsiniz. Çünkü modern toplum sisteminde günlük onlarca planımız birikebilir ve bazı durumlarda unutmaya yatkınız. Akıllı saati kullanarak günlük yapılması gereken planlarla ilgili hatırlatıcı ayarlayabiliriz. Böylece zor koşullar altında günlük programı takip edebilirsiniz ve stres seviyeniyi azaltabilirsiniz. 

Mobil Cüzdan

Dijital paranın icadı tüm akıllı teknolojilerin kullanımını daha da etkin hale getirmiştir. İnternet bankacılığıyla kullanıcılar ödemelerini saniyeler içerisinde gerçekleştirmektedir. Akıllı saat ise bunu daha ileri seviyeye çıkarmıştır. Sadece mobil uygulaması indirerek, nakit ve kredi kartına ihtiyaç duymadan sadece akıllı kol saati ile ödeme yapabilirsiniz. Hem de bir mağazaya uğramak ve toplu taşımaya binmek gibi basit ihtiyaçlarınızı karşılamada yararlıdır. 

GPS takip özelliği

Yeni akıllı saatler koşarken, bisiklet sürürken veya araç kullanırken farklı rotalarda gezinmenize yardımcı olacaktır. Canlı haritaya bakarak nerede bulunduğunuzu öğrenerek gideceğiniz yere kolayca ulaşabilirsiniz. Bu risk açısından hem işlevlidir. Örneğin araba kullanırken akıllı telefon kullanımı risklidir. Akıllı saat ise trafik kazalarını önlemek için son derece etkilidir. Ayrıca Google Asistan veya Alexa gibi özelliklerine sadece komut vererek uzaktan kumanda gibi kullanabilirsiniz. Sonuç olarak, akıllı saatlerin günümüz modern toplumunda ihtiyaç duyduğumuz tüm işlerde etkin işleve sahip olduğu söylenebilir. Arama, mesajlaşma, müzik dinleme, haber takibi, mobil ödeme, sağlık takibi, planlama ve GPS takibi gibi en çok kullanılan özellikleri hayatımızı kolaylaştırmaktadır. Böylece yüzyıl önceki kol saati tamamen farklı bir boyuta ulaşarak yeni bir işleve ve kullanım amacına sahip olmuştur. Ferro Markası içinde birçok özelliği barındıran akıllı saatleri hizmetinize sunmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

  1. Akıllı saat telefonsuz çalışır mı?
Akıllı saat alırken telefona bağlanma özelliğinin olup olmadığını kontrol etmekte fayda vardır. Çünkü çoğu özelliği telefonla ilişkilidir. 
  1. Akıllı saatin sim karta ihtiyacı var mı?
Akıllı saat bir sim kart kullanımını gerektirmez, çünkü çoğu model doğrudan telefona bağlanmaktadır.
  1. Akıllı saat ne işe yarar?
Akıllı saat iletişim, fitness kontrolü, mobil cüzdan, zamanlama, etkinlik takibi, GPS takibi gibi bazı işlevlere sahiptir. 
İlgili Ürünler
Yükleniyor...