Distribütör Güvencesi Ücretsiz Kargo Vade Farksız 3 Taksit Güvenli Alışveriş Distribütör Güvencesi Ücretsiz Kargo Vade Farksız 3 Taksit Güvenli Alışveriş Distribütör Güvencesi Ücretsiz Kargo Vade Farksız 3 Taksit Güvenli Alışveriş Distribütör Güvencesi Ücretsiz Kargo Vade Farksız 3 Taksit Güvenli Alışveriş

Erkek Kol Saati Nasıl Seçilir?

Date: 17.03.2023 22:49
Erkek Kol Saati Nasıl Seçilir?
Kol saati, erkekler tarafından en çok tercih edilen aksesuarlardandır. Yalnızca zamanı gösteren bir araç olmaktan çıkmış ve bir moda unsuru haline gelmiştir. Birçok farklı modelden seçim yapabileceğiniz çok sayıda marka, stil ve özellik olduğundan, hangi erkek saat modelinin sizin için en uygun olduğuna karar vermek zor olabilir. Saat seçerken nerede ne sıklıkla kullanacağınız, tarzınız ve aradığınız özellikleri göz önünde bulundurarak tercih yapabilirsiniz. Kendinize veya sevdiğiniz birine hediye olarak bir kol saati almak istiyorsanız seçerken göz önünde bulundurabileceğiniz bazı noktalar vardır. 

Model

Dikkate alınması gereken ilk şey kol saatinin modeli, nasıl bir tarza sahip olduğudur. Klasik saatler, spor saatler, damat saatleri, günlük saatler gibi farklı farklı modeller bulunmaktadır. Sizin tarzınızı tamamlayan ve zevkinize en uygun saati seçmek için saat modellerini incelemeniz yeterli olacaktır. Örneğin genel olarak klasik bir tarza sahipseniz ve resmi kıyafetlerle takmak için bir saat satın alıyorsanız, deri kordon saat veya metal kordon bir saat sizin için uygun olacaktır. Daha gündelik bir stiliniz varsa ve uyumlu bir saat arıyorsanız akıllı saat, spor saat modelleri veya dijital saatler daha uygun olacaktır. Saatin stili ile beraber teknik özelliklerini ve bileğinize olan uyumunu da incelemelisiniz.
 
Saat markaları; Bir kol saati arayışındaysanız incelemeye saat markalarına göre de başlayabilirsiniz. Farklı saat markalarının belirli tasarımları ile beraber kalitesi de farklıdır. Ferro erkek saatler genelde doğru kaliteyi ifade eder.

Teknik özellikler

Saatler farklı ihtiyaçlara hitap eden çeşitli özelliklere sahiptir. Şık bir görüntüden ve zamanı öğrenmekten daha fazlasını yapan bir saat arıyorsanız, akıllı saatleri ve fonksiyonel saatleri tercih edebilirsiniz. Bu saatler modellerine ve türlerine göre farklı faydalı özellikler bulundurmaktadır. Spor yapan biriyseniz suya dayanıklılığı, aktivite özelliği, GPS özelliği olan bir akıllı saat tercih edebilirsiniz.
Saat mekanizması; İki çeşit saat mekanizma türü bulunmaktadır. Kuvars ve mekanik. Kuvars saatler pille çalışır ve mekanik saatlere göre daha az bakım gerektirir. Çalışma biçimi bakımından güvenilirdir ancak mekanik saatlerin prestiji ve işçiliğinden uzaktırlar. Mekanik saatler ise karmaşık bir dizi dişli takımı ve yayla çalışır. Kurmalı veya otomatik kurmalı olması gerekir. Daha pahalı bir saat türüdür. 
Bedeni- boyutu; Saatin alınacağı kişi için saat bedeninin uyumlu olması en önemli özelliktir. Saatin bilekte şık durması, uyumlu olması ve konforlu bir kullanım sağlaması için doğru saat boyutunun seçilmesi önemlidir. Saatin boyutu bilek ölçünüzle orantılı olmalıdır. Çok büyük veya çok küçük bir saat garip görünecek ve takması rahatsız edici olacaktır. Saatin bilekteki konumu rahat olmalı ancak çok sıkı olmamalıdır. Saat ile bileğiniz arasında bir parmağınızı rahatça kaydırabilmelisiniz. Boyut konusunda emin değilseniz, karar vermeden önce birkaç saat deneyebilirsiniz.
Üretim malzemesi: Saatler farklı modellerden oluşmakla beraber kullanım malzemesi olarak da farklı materyallerden üretilir. Paslanmaz çelik, alüminyum kordon, deri ve kauçuk ya da silikon erkek saat gibi farklı malzemelerden kol saatleri üretilir. Seçeceğiniz malzeme kişisel tercihinize ve bütçenize göre değişebilir. Eğer uzun yıllar kullanabileceğiniz bir saat arıyorsanız sağlam malzemelerden üretilmiş saatleri tercih etmeniz gerekir. Bu durumda kaliteli saatlere bir miktar daha fazla bütçe ayırmanız gereklidir.
Loading...