Distribütör Güvencesi Ücretsiz Kargo Vade Farksız 3 Taksit Güvenli Alışveriş Distribütör Güvencesi Ücretsiz Kargo Vade Farksız 3 Taksit Güvenli Alışveriş Distribütör Güvencesi Ücretsiz Kargo Vade Farksız 3 Taksit Güvenli Alışveriş Distribütör Güvencesi Ücretsiz Kargo Vade Farksız 3 Taksit Güvenli Alışveriş

Analog Saat Nedir?

Date: 26.02.2023 20:36
Analog Saat Nedir?
Her yerde kullanabileceğiniz en önemli aksesuarlardan biri saattir. Zamandan haberdar olmak her zaman ihtiyaç duyulan bir şeydir. Analog saat modelleri bu amaca yönelik tasarlanmıştır. Analog saatler kol saatinin en temel halidir. Saatler bileklere taşındığında bunun ilk amacı moda ve statü idi. Görünüm olarak saat denilen ilk görünüm analog saat görünümüdür. Analog saatler akrep ve yelkovan denilen ibrelerin saatin ortasındaki sabit merkez noktasından dönmesi ve etrafındaki dairesel 1’den 12’ye kadar ki rakam diziliminden oluşur. Akrep ve yelkovan hareket ettikçe zaman dilimini yansıtırlar. Akrep saat dilimini, yelkovan ise dakikaları temsil eder. Bazı saatlerde saniyeyi aktaran ince bir ibre de bulunur. Analog saat saatin temelini oluşturur. Saati ve zaman kavramının ilk öğretilmesinde de analog saat kullanılmaktadır. Örneğin ilkokulda basit bir analog saat görüntüsü ile saat, dakika, akrep, yelkovan bilgileri anlatılır. Zamanın farkında varmak ve zaman kavramını öğrenmek için çocukluk döneminde ilk olarak analog saat öğretilir. Bu düzenekteki analog saatlere erkek klasik saat modelleri de denebilir. Analog saatler bir nevi duvardaki saatin görüntüsünün küçültülüp bileklere taşınması gibidir.

Analog Saat Modelleri

En basit ve sade tasarımdaki saatlerde analog görüntü bulunmaktadır. Analog saat modellerinde dizili olan rakamlar klasik rakamlar ya da roman rakamları şeklinde olabilir. Bazı analog saatlerde ise hiç rakam göstergesi yoktur yalnızca saat dilimlerini gösteren semboller ya da çizgiler olabilir. Bazı modellerde bu göstergeler de yoktur ve sade boş bir saat ekranı vardır. Fakat bu modeller zaman bilgisi verme açısından çok kullanışlı değildir. Daha çok görünüm ve şık bir aksesuar olarak kullanılır. Klasik bir ekran görünümü olan analog saatlerin sınırsız sayılacak modelleri ve çeşitleri bulunmaktadır. Analog saatler evinizde duvar saati olarak, komidinin üzerinde, ya da geleneksel ve şık bir dekorasyon amaçlı kullanılabilir. Kendi zevkinize en uygun analog duvar saatini seçerek dekorasyonun bir parçası haline getirebilirsiniz.
Aksesuar olarak çok fazla tercih edilen analog kol saatlerinde ise kordon yapısından kadran şekline, rengine ve modeline kadar her tarzda model bulunmaktadır. Klasik bir stile sahip olanlar ve sadelikten yana olanlar için analog saatler oldukça kullanışlı ürünlerdir. Zevkinize uygun modeli seçebileceğiniz birçok çeşit bulunmaktadır. Deri kordon analog saat, metal kordon analog saat, silikon kordon analog saat, hasır kordon analog saat gibi farklı modeller her tarza hitap etmektedir. Sadelikten yana iseniz renk seçeneği olarak siyah erkek saat, kahverengi saat, lacivert analog saat, gri analog saat modellerini tercih edebilirsiniz. Daha renkli ve hareketli bir tarzını varsa renkli analog saat modellerini tercih edebilirsiniz.

Farklı Tarzlarda Analog Saatler

Analog saat modelleri içinde bulunduğumuz çağın teknolojik bir hal alması ve moda anlayışının da değişmesiyle farklı tasarımlara bürünmüştür. Klasik analog saatlerin dışında çok farklı özelliklere sahip fonksiyonel analog saat modelleri de bulunmaktadır. Klasik olarak adlandırılsa da analog saatler modası hiç geçmeyen aksesuarlardan biridir. Kimi zaman vintage bir görünüm sağlamak için sade analog kol saatleri tercih ediliyor. Kimi zaman da günümüz teknolojisiyle donatılmış fonksiyonel analog kol saatleri tercih ediliyor. Yeni teknolojiye sahip analog saatlerde farklı özellikler bulunmaktadır. Bunlardan biri de alarm özelliğidir. Alarmı istediğiniz saate ayarladığınızda analog saatinizdeki ses ile zamanı doğru yönetmeniz mümkündür. Kol saatleri uzun yıllardır insanlar tarafından kullanılan hem bir araç hem de aksesuardır. Keşifi çok eski olmasına rağmen modası asla geçmeyen nadir ürünlerdendir. Doğru analog saat tercihinizi saatten beklentilerinize göre seçebilirsiniz. Ayrıca akıllı saat fiyatları için kategorimize göz atabilirsiniz.
Loading...