Distribütör Güvencesi Ücretsiz Kargo Vade Farksız 3 Taksit Güvenli Alışveriş Distribütör Güvencesi Ücretsiz Kargo Vade Farksız 3 Taksit Güvenli Alışveriş Distribütör Güvencesi Ücretsiz Kargo Vade Farksız 3 Taksit Güvenli Alışveriş Distribütör Güvencesi Ücretsiz Kargo Vade Farksız 3 Taksit Güvenli Alışveriş

Kadın Kol Saati Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Date: 25.12.2022 21:44
Kadın Kol Saati Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Kadın kol saatleri yaklaşık 100 yıldır kullanımdadır. Kadınlara kol saati alırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Eğer biri kadın arkadaşına, sevgilisine veya eşine kol saati alacaksa öncelikle onu iyi tanıması gerekmektedir. Yani onun karakterine ve kişiliğine uygun bir saat almak gerekir. Onun hangi renk saatleri sevdiği ve bir saatte nelere özen gösterdiği bu hususta çok önemlidir. Kadın kol saatleri üç farklı kategoride incelenmektedir. Birincisi ciddi görüntüye sahip saatler, ikincisi sportif saatler, üçüncüsü ise eğlenceli saatlerdir. Kadınların tarzına göre bu saatlerden biri seçilebilir.

Camın Kalitesi

 Kadın kol saatlerinde ve bütün saatlerde cam, oldukça büyük bir önem taşımaktadır. FERRO saatlerin camları titizlikle seçilir ve sabitlenir. Bütün kadın saatlerinin camları kusursuz bir yapıya sahip olmalıdır. Sağlamlık ve dayanıklılık aranan iki etkendir. Ayrıca estetik bir güzelliğe sahip olması da kadınların aradığı kriterler arasında yer almaktadır. Kadın kol saatlerinde camın ne kadar kaliteli olduğunu anlamanın yolu camın içine bakmaktır. Eğer camın içinde ufak karalamalar veya çizikler varsa cam da saat de kalitesiz demektir. Ferro kadın saatler için asla böyle bir durum söz konusu değildir.
Herhangi bir ürün alırken, özellikle saat gibi bir takı alırken detaylı incelemek gerekir. Saati daha iyi inceleyebilmek için mutlaka elle temas etmeli ve saatin her köşesine bakmalısınız. Daha önce kadın saati almamış kişiler bu hususta satış elemanından yardım isterlerse daha iyi olur. Ya da bu işten anlayan biriyle alışveriş yapmak size fayda sağlayacaktır. Kadın saatlerinden anlayan kişiler saati detaylı inceleyerek sahte olup olmadığını anlayabilirler. Sahte saatlerde genelde çizik gibi şeyler olmaktadır. Bu durum saatin imitasyon olduğunun en büyük kanıtıdır. Kol saatlerindeki her bir parça kusursuz olmalıdır. Özellikle kadın saatlerinde bu husus daha önemlidir.  Hediye olarak alınacak bir saatin her yerine bakılmalıdır.

Doğru Marka Seçimi 

Kadın kol saati alırken saatin nereden alınacağı ve markası en önemli kriterdir. Saatin bilindik bir markaya ait olması saatte bir kusur olma ihtimalini en aza indirir. FERRO Time markası tüm dünyada bilinen kaliteli bir markadır. Bu marka ile alışverişlerinde müşteriler, kusursuz bir hizmetle karşılaşırlar. Kadın kol saatleri pek çok marka tarafından üretilmektedir. Bu durum insanların tercih yapmasını zorlandıran etkenlerdendir. Fakat kusursuz bir saat için en iyi marka FERRO saattir.

Saatin Rengi

Renk, kadınların bir aksesuarda en fazla önem gösterdiği şeyler arasında yer almaktadır. Bir kadın kendine bir takı ya da aksesuar alacağı zaman en çok rengi üzerinde düşünmektedir. Bu yüzden kadın kol saatlerinde de renk konusu oldukça önemlidir. Kadınlar kendilerine bir kol saati alacağı zaman genel olarak giydikleri kıyafetlerin rengiyle bir kıyaslama yaparlar. Yani saatin renginin giydikleri kıyafetlerin rengiyle uyumlu olmasını isterler. Bazı kadınlar ten renklerine göre saat almaktadırlar. Açık tenli kadınlar beyaz saatlerin kendilerine daha çok yakıştığını düşünürler. Yani renk konusu kadınların bir saatte önem verdiği en önemli hususlardandır.

Bilek Boyu 

Kol saati alırken dikkat edilmesi gereken birinci husus tabi ki de saatin bilekle uymasıdır. Kadın bilekleri genelde 5 inç ya da 7 inç boyunda olmaktadır. Yani bileğin çevresi 12 cm ile 17 cm arasında olmaktadır. Saat satıcıları, kadın müşterilerine bu boyutlardaki saatleri önermektedirler. Saatin çapı da bu hususta büyük bir önem taşımaktadır. Kadın saatleri genellikle 22 ile 34 mm çapa sahip olurlar. Çap oranıyla bileğin boyutu karşılaştırılarak en uygun saat seçilmelidir.
Kadın kol saatlerinde ses meselesi bilinenden daha fazla öneme sahiptir. Kol saatlerinde hiç ses çıkmıyor olması gerekmektedir. Bu durum saatin kalitesini ön plana çıkaran başka bir husustur. Saat kulağa yaklaştırıldığında çoğu zaman hiç ses gelmiyor olması gerekmektedir. Fakat saatin aktifliğini anlamak için bazen kısık bir tonda ses çıkıyor olması da iyi bir şeydir.
Related Products
Loading...